Kursevi danskog jezika
Account manageri su osobe ključne za uspeh svake kompanije, a na važnost njihove uloge u poslovanju ukazuju i statističke prognoze i predviđen rast tražnje za ovim stručnjacima od 19% do kraja 2020. godine.
Pre društvenih mreža nije bilo lako skrenuti pažnju na sebe i postati popularan. To se sve promenilo u eri TikToka, Twitcha, Instagrama i YouTubea. Sada svako ko smatra da je interesantan ima mogućnost da ostvari svoje ambicije. U nastavku teksta saznajte šta je influencer, značenje termina i da li je to aktivnost koja je isplativa.
Influenceri (influenseri – uticajne osobe) su osobe koje su popularne na društvenim mrežama, gde ih prati veliki broj fanova. Zahvaljujući mogućnostima društvenih mreža oni kroz svoje aktivnosti promovišu određene aktivnosti i stavove. Influenceri (YouTuberi, TikTokeri, Instagrameri), kreirajući internet sadržaj, stiču poverenje publike na koju imaju uticaj, što je ogroman marketinški potencijal.
Naime, kad zadobije poverenje, influencer može da utiče na svoju publiku i preporuči im određeni proizvod. Upravo su kreiranje reklamnih postova i učestvovanje u marketinškim kampanjama glavni izvori zarade influencera. Od toga čime se bave i koliko imaju pratilaca, zavisi i koliko će zaraditi od saradnje sa brendovima.
Svako može da otvori nalog na nekoj društvenoj mreži i krene da postavlja sadržaj, ali to ne znači da je automatski postao influencer. Baš zbog toga što svako može uz minimalno truda da bude aktivan na mrežama, nije nimalo lako skrenuti pažnju na sebe.
Iako to možda zvuči čudno, potrebno je mnogo truda da bi se stekao značajan broj pratilaca. Sada se prirodno postavlja pitanje – koliko fanova je potrebno da bi neko postao influencer? Odgovor zavisi od mnogo faktora, a to su:
Iz navedenog je jasno da kreiranje sadržaja za društvene mreže nije nimalo jednostavno. Zato influencer, tj. značenje ovog termina, neprestano evoluira u skladu sa novim trendovima i tehnološkim inovacijama. Mnogo toga zavisi od društvenih mreža putem kojih se ove uticajne ličnosti obraćaju publici.
Veliki izazov za influencere je način obraćanja publici, jer svaka društvena mreža zahteva drugačiji pristup. Naime, svaka platforma ima svoje specifičnosti koje privlače različite profile korisnika. Nekada je Facebook bio neprikosnoven, ali je njegovo mesto ubrzo preuzeo YouTube fokusirajući se na video umesto na čitanje objava. Sada su u centru pažnje TikTok i Instagram, nudeći vizuelne sadržaje poput kratkih video-snimaka i fotografija.
Velika potražnja za različitim sadržajem dovela je do diferencijacije i praktično raspodele tema i publike na različite platforme. U tom smislu neke društvene mreže uopšte nisu međusobna konkurencija (nrp. Twitch i TikTok). Štaviše, influenceri se trude da budu prisutni na više platformi, nudeći sadržaj prilagođen očekivanjima fanova određenog društvenog medija. Naravno, određene mreže drže primat u odnosu na druge kad je influencerska profesija u pitanju, a to su:
Zarada varira od platforme do platforme, tj. od mogućnosti koje nudi za promovisanje poslovnih partnera, tj. sponzora. Značajna zarada dolazi i od pregleda sadržaja (npr. YouTube), tj. broja pratilaca kanala. Sada kada je jasnije šta sve mora da zna influencer, značenje ovog termina (i šta sve ono podrazumeva), sledeći korak je sticanje neophodnih znanja za ovaj moderni freelance posao.
Iskoristite mogućnost i odaberite jedan od ponuđenih kurseva kako biste uspešno započeli karijeru uticajnog internet profesionalca.
Account manageri su osobe ključne za uspeh svake kompanije, a na važnost njihove uloge u poslovanju ukazuju i statističke prognoze i predviđen rast tražnje za ovim stručnjacima od 19% do kraja 2020. godine.
Organizator: InternetAcademy
Media Manager je osoba čiji posao je online komunikacija sa publikom, postojećim kupcima, ali i onim koji tek treba da se zainteresuju za ono što nudi brend. Predstavljanje brenda, online kampanje oglašavanja, kreiranje web nastupa sve to ćete naučiti na programu Digital Media Manager.
Organizator: FTN Informatika - centar za obrazovanje u oblasti informaciono komunikacionih tehnologija
Video Game Development je intenzivni kurs koji omogućuje polaznicima da se upoznaju sa osnovama razvojnog okruženja Unreal Engine (UE) i njegovim alatima za razvoj video igara i grafički impresivnih 3D svetova u realnom vremenu.
Kompanije koje objavljuju 16 blog postova mesečno privlače skoro 4 puta više poseta nego one koje to čine jednom nedeljno. Prepoznajući važnost povezivanja sa klijentima putem pisane reči, kompanije ulažu i do 28% budžeta u content marketing. Uz sve veći broj internet interakcija, novih sajtova i neophodnu kompetitivnost starih, zahtev za copywriterima i kreatorima sadržaja munjevito raste.