Šumarska struka - lovočuvar
Opšte informacije
Opis kursa
ŠUMARSKA STRUKA - LOVOČUVAR
Lovočuvar je osoba koja vodi računa o održanju i očuvanju flore i faune u okruženju. Vodi računa da se lovištima ne nanosi šteta prekomernim odstrelom divljači, jer se time remeti lanac ishrane. Da bi se lovište očuvalo i održalo, on brine o zaštiti mladunaca i životinjskih vrsta na području na kome je angažovan. Lovočuvar obilazi prostor lovišta, prati stanje u njemu i obaveštava nadležne organe ukoliko uoči neku nepravilnost ili potencijalni izvor opasnosti za biljni i životinjski svet u lovištu. On nosi službenu uniformu, legitimaciju i propisano oružje i ima ovlašćenje da sačinjava zapisnik o uočenim nezakonitim radnjama.
U okviru svojih kurseva šumarske struke, akademija Oxford vam nudi i kurs za lovočuvara.
Teorijski deo nastave u našoj školi za lovočuvara se sastoji iz više različitih oblasti. Nakon savladavanja ovog dela nastave, kandidat se upućuje na obavljanje prakse, nakon čega polaže završni ispit i dobija sertifikovanu diplomu.
Obuka za lovočuvara se sastoji iz predavanja o sledećim temama: u koje grupe prema nameni se mogu svrstati lovni objekti, koji objekti spadaju u lovno-proizvodne objekte, koji u lovno-tehničke, a koji u lovno-turističke objekte. Na kursu za lovočuvara naučićete čemu služe hranilišta za divljač, kako izgledaju hranilišta za krupnu, a kako za sitnu divljač, šta su solišta i kako izgledaju, šta su pojilišta, itd.
U školi za lovočuvara usvojićete znanja o tome šta su stabilne čeke, da li čeka može da se gradi na drvetu, šta su to proseke i staze.
Na obuci za lovočuvara učićete o tome odakle vodi poreklo ondatra, koje su spoljašnje karakteristike ondatre i kakve su njene životne navike, da li je nutrija domaća ili unesena vrsta divljači, šta je po načinu ishrane jarebica i koju hranu najčešće jede, u kom periodu je sezona parenja, koliko jaja snese koka jarebice i koliko dugo na njima leži. Budući lovočuvar bi trebalo da zna koji su prirodni neprijatelji jarebica, u kom periodu se love jarebice, kojim oružjem i na koji način. U okviru ovog dela predavanja saznaćete i kakva je rasprostranjenost jarebice kamenjarke u Evropi i kod nas i kakve su razlike između poljske i jarebice kamenjarke. Slične informacije se usvajaju i kada su u pitanju prepelice, golubovi, gugutke, itd.
Poseban deo kursa za lovočuvare tiče se oružja koje se koristi u ovom poslu. Polaznici saznaju kada su nastale prve lovačke puške, kada i ko je napravio prvu pušku sa integralnim metkom, kako se deli lovačko oružje prema načinu bušenja cevi, koje vrste pušaka sačmarica postoje danas, kako se dele lovačke puške i kako izgledaju i funkcionišu delovi lovačke puške.
Vrlo važan deo ovog kursa i obuke pripada treniranju postupaka u pružanju prve pomoći i zaštite. Budući lovočuvar treba da zna kako da postupi u slučaju poremećaja, odnosno prestanka disanja, kako se primenjuje veštačko disanje „usta na usta“, kada i na koji način se sprovodi masaža srca, kako se zaustavlja krvarenje, itd.
U navedenu cenu obuke spada pohađanje teorijske nastave, udžbenik, polaganje završnog ispita i izrada diplome. Praktični deo nastave nije uračunat u datu cenu, a praksu možete pohađati na mestu koje vam mi preporučimo ili možete sami izabrati mesto i ustanovu.
Akademija Oxford omogućava Vam da po nakonkurentnijim cenama završite najkvalitetniju obuku i kurs za lovočuvara.
Cena kursa i obuke za lovočuvara je 15,000 RSD
U cenu su uračunati:
- Priručnik
- Polaganje završnog ispita
- Izrada sertifikata
* NAPOMENA:
U cenu nije uračunato pohađanje praktične nastave
- Ukoliko se odlučite da praktičnu nastavu pohađate u firmi sa kojom Akademija Oxford ima poslovnu saradnju, cena praktične nastave se kreće od 5000 RSD mesečno.
- Ako sami pronađete firmu gde ćete pohađati praksu, cena je stvar dogovora između vas i te firme. U tom slučaju Akademija Oxford nije odgovorna za kvalitet prakse.
Iskustva polaznika
Pogledajte ostale kurseve ovog organizatora


