Kako meriti isplativost ulaganja u kupce i proizvode
Opšte informacije
Opis kursa
KAKO MERITI ISPLATIVOST ULAGANJA U KUPCE I PROIZVODE
13-14. jun 2023. godine
od 10.00 do 15.00 sati
Terazije 23, mala sala na II spratu /
Moguće praćenje online
Da li se i Vi susrećete sa nekom od situacija i pitanja:
- Imate određen broj neisplativih kupaca i proizvoda, a ne možete da ih se odreknete?
- Koliko Vas zaista košta ulaganje u zalihe i potraživanja?
- Kako raspodeliti troškove na kupce i proizvode?
- Kako da odredite od kojih proizvoda živite ili (ne)ćete živeti i sa kojim kupcima (ne)treba računati na dug rok?
Kompanije i rukovodstva kompanija se na dnevnom nivou dominantno bave likvidnošću poslovanja i veoma retko obrate pažnju na isplativost onoga što rade. Jedna od bitnih stvari oko koje se moramo razumeti je da isplativost ne znači isto što i zarada, i da ona ima dve strane medalje: i zaradu i brzinu obrta imovine u koju smo investirali.
Radionica na kojoj ćete na praktičnim primerima dobiti odgovore kako da merite isplativost vaših kupaca i proizvoda.
KORISTI:
- Bolje razumevanje finansijskih rezultata poslovanja prodaje;
- Priprema za kategorizaciju proizvoda i kupaca;
- Bolje razumevanje odluka top menadžmenta;
- Razumevanje sopstvenog dela i vođenja poslova i kako utiču na poslovanje celokupne organizacije;
- Upoznavanje sa alatima koji omogućavaju poboljšanje sopstvenih i rezultata cele organizacije u radu sa kupcima i proizvodima;
- Priprema za kvalitetnije učešće u procesu poslovnog planiranja u kompaniji;
- Unapređenje finansijske pismenosti i priprema za odgovornije funkcije i stvaranje preduslova za napredovanje u hijerarhiji.
Obuka je namenjena:
- Top menadžmentu kompanije i rukovodiocima profitnih centara;
- Rukovodiocima u prodaji na različitim hijerarhijskim nivoima;
- Key Account menadžerima, brend menadžerima i menadžerima prodaje;
- Finansijskim direktorima, finansijskim kontrolorima, planerima, analitičarima;
- Menadžerima i drugim zaposlenima koji žele da nauče kako da mere rezultate poslovnih odluka.
Polaznici dobijaju:
- priručnik,
- radni materijal,
- osveženje na pauzama
- i sertifikat PKS o obavljenoj obuci
PREDAVAČI:
-
Ljubomir Jovanović -
diplomirani ekonomista, sa 20 godina poslovnog iskustva, kao konsultant učestvuje na projektima više desetina organizacionih transformacija, finansijskih analiza poslovanja i uspostavljanja sistema merenja i izveštavanja. Obučavajući se na metodama najpoznatijih svetskih stručnjaka iz oblasti finansija i kontrolinga, a koje prednjače u ekonomski najrazvijenijim zemljama, Ljubomir je prilagodio metode i znanja specifičnostima i potrebama regionalnog tržišta i uspešno sprovodi obuku, edukaciju i konsultantske aktivnosti iz ovih oblasti. - Srđan Sladoje - diplomirani inženjer organizacionih nauka, konsultant u oblasti finansija, računovodstva, mernih sistema i izveštavanja. Srđan ima veliko praktično iskustvo u svakoj od ovih oblasti, koje je stekao kao vlasnik knjigovodstvene agencije, radeći na konsultantskim projektima sa kompanijama iz regiona bivše Jugoslavije. Vodi edukacije i savetovanja u oblasti računovodstva, izveštavanja i poslovnih finansija.
Kotizacija:
18.200,00 dinara po učesniku (bez PDV)
Privredna komora Srbije, Resavska 13-15, 11000 Beograd
(+381 11) 2641 474, luka.stankovic@pks.rs / www.pks.rs